İpragaz Tüpgaz  Türkiye’nin Markası

1961 yılında ülkemizde ilk dolum tesisini kurarak İpragaz Türkiye'yi tüpgazla tanıştırdı. Tam 58 Yıldır güvenli LPG kullanımı ve müşteri memnuniyetini hedef alan, eğitimli Enerji Ekibi’yle, ülkemizin her noktasına ulaşıyor.

İpragaz Enerji Ekibi’nin bir parçası olan yaklaşık 2.100 İpragaz tüpgaz bayisi bulunmakta. Bu bayilerde çalışan 5.000’den fazla servis elemanı her gün; iş yerlerine, evlere, açık alanlarda yani ihtiyaç duyulan her yere İpragaz ürünlerini mutlulukla kapınıza getirmeye devam ediyor. Maltepe bölgesinin en büyük bayilerinden birisi olan Derman Limited sipariş ,soru ve görüşlerinizi dinlemektedir.

Tüpgaz LPG Nedir ?

 İpragaz Tüpgaz LPG, propan ve bütan gazlarının karışımından oluşan ve yüksek basınç ile sıvılaştırılan bir yakıttır. İpragaz LPG yüksek kalorili, ekono- mik, temiz, çevreye saygılı, güvenli ve kesintisiz bir yakıttır. Yaygın olarak "tüp gaz" adıyla bilinen LPG (sıvılaştırılmış petrol gazı) renksiz ve kokusuz bir gazdır. Ancak oluşabilecek bir sızıntının hemen anlaşılması için rafinerilerde kokulandırılmıştır. Ham petrolün, rafinelerde işlenmesiyle ile veya doğalgazdan elde edilir. İpragaz LPG Gazın bileşimi %70 bütan, %30propan'dır. Havadan ağırdır. Zehirli değil- dir. Kapalı yerde kaçak oluştuğu takdirde havanın yerini alacağından boğucu etkiye neden olabilir.İpragaz Tüpgaz LPG, normal şartlar altında gaz  fazında bulunur. Fakat basınç altında ve sıvı halde saklanır. Taşıma ve depolama için sıvı hale getirilen İpragaz LPG, gaz fazında tüketilir. Yanıcı  ve parlayıcı özelliğe sahiptir.

İpragaz Tüpgaz LPG’ nin Emniyetli Kullanım Kuralları

LPG sıvı veya gaz hâlinde iken kokusuz ve renksizdir. Bu nedenle metil merkaptan ile kokulandırılarak fark edilmesi sağlanmıştır.

İpragaz Tüpgaz LPG tüpleri kullanılırken şunlara dikkat edilmelidir
  • Doğrudan güneş ışığı almamalı,
  • Radyatör, soba gibi ısıtıcıların yakınına konulmamalı,
  • Yakınında kolay tutuşabilir malzemeler bulundurulmamalı,
  • Dik konumda tutulmalı,
  • Gaz kaçağı kontrolü sabunlu su veya benzeri bir maddeyle yapılmalı, kibrit, çakmak gibi ateş kaynaklar kesinlikle kullanılmamalıdır.

İpragaz Tüpgaz Çeşitleri

İpragaz Lpg, tüketicilerine 15 farklı İpragaz Tüp modelleriyle hizmet vermektedir.

Şişman ve uzun tüp 12 kg'lık 

Dar ve geniş çemberli piknik tüp 2 kg'lık 

Ticari tüp 24 kg'lık

Ticari tüp 45 kg'lık 

Propan tüpü 45 kg'lık

LPGPRO 45 kg'lık

CUTPRO 45 kg'lık

Forklift tüpü 12 ve 24 kg'lık

Marinegas engine 12 ve 24 kg'lık

Marinegas cuisine 2 ve 12 kg'lık

 IZOPRO, BETOPRO 12 kg'lık

Tüm İpragaz tüpleri uluslararası kalite standardı ISO 9001 sahibidir ve SHV grubunun bir şirketi olan EVAS tüp fabrikasında TS EN 1442+A1 standartlarına uygun olarak üretilmektedir.      

Derman Limited ‘in İpragaz bayiliği kapsamında tüm tüpgaz çeşitlerini ücretsiz olarak kapınıza kadar getirmektedir. 

Tüm İpragaz tüplerinde, tüpün Türk standartlarına uygun olarak üretildiğini belirten TS EN 1442+A1 ve TSE işareti ve TS 5306 standardına göre periyodik kontrolünün yapıldığını gösteren damga bulunur. Bu işaret ve damgayı taşımayan tüpler, alınmamalıdır.

Dolum tesislerimizde çevre dostu lpg ile dolumu yapılan 12 kg'lık uzun, 12 kg'lık şişman, 24 kg'lık sanayi, 45 kg'lık sanayi, forklift ve marinegas tüplerinde tam dolu olduğunu ve kaçak kontrol testlerinden geçtiğini gösteren "Tam Emniyet Bandı" ; 2 kg'lık piknik tüpler üzerindeyse aynı görevi gören sarı kapak bulunur.

İpragaz Tüpgaz Boyutları

                                                        

 
İpragaz Tüpgaz Kullanım Alanları
Ev Kullanımına Uygun

İpragaz Tüpgaz, Şahsi kullancılarının pişirme, ısıtma ve ısınma ihtiyaçlarını, şahsi müşteriler tarafından genellikle kullanılan 12 kg şişman ve uzun ipragaz tüpleriyle gaz kesmeden karşılıyor. Anadolu yakasının en hızlı servis ağına sahip Derman Limited 'i arayarak yada online sipariş edebilirsiniz. İpragaz tüplerinizi ücretsiz olarak kapınıza getiriyoruz. İsterseniz kapıda ödeme yapabilirsiniz yada www.dermanlimited.com.tr 'den kredi kartınızla güvenli alışverişler yapabilirsiniz.

 
İşletmeye Uygun Tüpgaz

Tüketim anlamında LPG ihtiyacı olan iş yerlerinde ve özel endüstriyel proseslerde, tüpgaz çoğunlukla 24 kg'lık ticari tüp, 45 kg'lık ticari tüp, 45 kg'lık propan tüpü, 12 kg'lık ve 24 kg'lık forklift tüpü formlarında kullanılır.Yüksek kapasiteli bu tüpler, iş yerlerine daha uzun süre kullanım olanağı ve tasarruf sağamaktadır.Tüp, ticari propan gazı içermektedir.Buharlaşabilme sıcaklığı miks LPG yani karışım LPG'ye (%70 bütan, %30 propan) göre daha düşük olması nedeniyle soğuk iklimlerde ve sanayi proseslerinde kullanıma yatkındır.

İpragaz Forklift Tüpleri ise, TS EN 1442+A1 formuna uygun özel çelikten üretilmiş ISO 9001 Sertifikalı 12 ve 24 kg kapasitesitede taşıması kolay ve oldukça ekonomiktir.

 
Denizde Tüpgaz 

Denizlerde/teknelerde marinegas adı verılen tüpler kullanılmaktadır. Hem motor, hem de mutfak düşünülerek marinegas engine ve marinegas cuisine isimleriyle iki farklı kullanıma uygun imal edilmiştir. hemen www.dermanlimited.com.tr giriş yaparak Pendik Marina'daki deniz araçlarınızın Tüpgaz ihtiyaçlarınızı anında karşılayalım.

 
Piknik Tipi Tüpgaz

İpragaz Tüpgaz, ,ev dışında da enerji ihtiyacını karşılamak için oldukca kullanışlıdır.

Piknik tipi tüp, Lpg'nin ürün olarak  taşınmasının en kolay olduğu tüp modelidir.Bu nedenle, pikniklerde, açık hava aktivitelerinde çok tercih edilmektedir.Piknik tüp, içeriğinde çevre dostu LPG olması nediniyle yeşil alanlarda kullanıldığında kullanım sonrası hiçbir artık madde bırakmamaktadır.