Maltepe’de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü
Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Haraketli Hayat Programı” uygulamaları kapsamında 2014 yılı “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan edildi.
SAĞLIK Haberi
 
Maltepe’de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü
 
 
 
 
 
 

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu ilk 6 aylık aktivite programı kapsamında 27 Nisan Pazar günü “Belediyelerimiz ile Yürüyoruz” etkinlikleri gerçekleştirildi.

Etkinliklerin Maltepe kısmında Maltepe Sahilinde gerçekleştirilen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’nde Almanya’da bulunan belediye Başkanı Ali Kılıç Katılamazken CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ,CHP Maltepe İlçe Başkanı Hasan Solmaz , Maltepe Belediyesi personeli, sağlık çalışanları ve vatandaşların katılımıyla yürüyüş yapıldı.
Maltepe Belediyesi çalışanları bu etkinliğin çok önemli bir amaca hizmet ettiğini vurgulayarak sağlıklı yaşam için atılan her adımın olumlu olduğunu, toplumun obezite konusunda bilgi düzeyini arttırmak, düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırarak ülkemizde obezite ve obeziteyle ilgili hastalıklardan korunmaya karşı farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen bu yürüyüşe Maltepe Belediyesi olarak destek vermekten mutluluk duyduklarını söylediler. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
 
Etiketler: Maltepe’de, Sağlıklı, Yaşam, Yürüyüşü,