İpragaz Tüp Fiyatları 2021

İpragaz tüp fiyatları 2021 yılı için mutfak tüpü fiyatları ve piknik tüpü fiyatları olarak 2'ye ayrılıyor. İşte güncel İpragaz tüp fiyatları!

İpragaz, günümüzde en çok kullanılan tüp markasıdır. Bu sebepten dolayı Google'da İpragaz tüp fiyatları 2021 yılında ne kadar oldu? İpragaz tüp fiyatları güncel liste gibi birçok arama yapılmaktadır. Kullanıcıların merak konusu olan fiyatları en ince detayına kadar sizlerle paylaşacağız. Sadece İpragaz tüp fiyatlarına yer vermediğimiz bu makalemizde, tüp fiyatlarının yanı sıra Tüpte tasarruf yöntemleri, İpragaz kampanyaları, İpragaz kimin sorusunun cevabı, İpragaz tüp bayileri, İpragaz tüp çeşitleri ile ilgili bilgi aktarımında bulunacağız.

İpragaz Tüp Fiyatları 2021 - Güncel Liste

İpragaz tüp fiyatları 2021 yılında ne kadar oldu? Güncel listesi oldukça merak ediliyor. İpragaz tüp fiyatları şehirden şehre değişiklik göstermektedir. Ankara için farklı fiyat, İstanbul için farklı fiyat uygulanmaktadır. Yine bunun yanı sıra Ev tüpü için farklı fiyat; piknik tüpü için farklı fiyatlandırma yapılmaktadır. Peki İpragaz tüp fiyatları 2021 yılında ne kadar? İşte detaylar...

Not: İpragaz Tüp Fiyatları listesinde belirtilen fiyatlar ANKARA ili için geçerlidir. Diğer illerin büyük bölümüyle aynı fiyattadır. Fakat bazı illere göre + / - 50 Kuruş farkı bulunmaktadır.

Tüp Çeşidi Tüp Fiyatı
İpragaz 2 Kilogram Piknik Tüpü Fiyatı 22.00 TL
İpragaz 12 Kilogram Ev Tüpü Fiyatı 117.5 TL KAMPANYA DERMAN 95 TL
İpragaz 24 Kilogram Ticari Tüp Fiyatı 237.5 TL
İpragaz 45 Kilogram Sanayi Tüpü Fiyatı 446.5 TL
İpragaz 45 Kilogram Propan Tüpü Fiyatı 476.5 TL

İpragaz tüp fiyatları 2021 listesi bu şekildedır. Fiyatlar düzenli olarak zam veya indirim geldikçe güncellenmektedir. 

İpragaz Tüp Bayileri

İpragaz tüp bayileri Türkiye'nin her şehrinde en az 5 adet bulunmaktadır. Bu konuda teker teker liste kullanmak yerine, İpragaz tarafından oluşturulan konum tespit özelliği ile kullanılan En yakın İpragaz bayiyi bulma sayfası üzerinden bulunduğunuz yere en yakın bayiye ulaşabilirsiniz. İpragaz tüp bayileri İpragaz'ın resmi sitesi olan ipragaz.com.tr.'de yer alan "Size En Yakın Bayi" sayfasından görülebilir. BURAYA TIKLAYARAK en yakın bayiye ulaşabilirsiniz. 

İpragaz Tüp Kampanyaları 2021

İpragaz tüp kampanyaları 2021 için henüz herhangi bir bilgi bulunuyor. Yeni yılın başlamasıyla birlikte İpragaz tüp fiyatları haricinde İpragaz tüp kampanyaları ile ilgili net bir bilgi verebileceğiz. 2019 yılında İpragaz tüp kampanyası ise 12 Kilogram ev tüpü fiyatını 89.00 TL'ye düşürüyor. Peki bu kampanya nedir?

SİM isimli uygulamayı indirip kullanan kişiler 31 Aralık 2019 tarihine kadar 12 kilogramlık ev tüpüne normal fiyatından yaklaşık 20 TL daha ucuz bir şekilde 89.00 TL'ye ulaşabiliyor. İpragaz tüp fiyatları üzerinden indirim almak istiyorsunuz, 31 Aralık tarihine kadar size en yakın İpragaz bayisine ulaşıp; başvuru yapmanız gerekmektedir. 

 

 

Söz konusu kampanya bireysel aboneler için geçerli olup, herhangi bir şekilde kurumsal müşteri ve iş yeri aboneleri yararlanamamaktadır. Kampanyaya katılımın tek şartı ev müşterisi olmaktır. 60.000 kişiyle sınırlı olan bu kampanyadan 45 günde bir faydalanılmaktadır. Başvuru için en yakın bayiye gidebilirsiniz.

 

İpragaz Tüp Tasarruf Yöntemleri

İpragaz tüp fiyatları ve ipragaz tüp kampanyaları sonrasında kullanıcılar en çok ipragaz tüpten nasıl tasarruf edileceğini araştırıyor. Tüpten tasarruf etmek için belirli birkaç kural vardır. Bu kuralları uygularsanız; uzun süre boyunca tüpü kullanabilirsiniz. Bunları zaten uyguluyorsanız, başka tüp tasarruf yöntemi bulunmamaktadır.

  1. Ocakta biir şey pişirirken yüksek ısıda değil, orta ısıda ocağı çalıştırın ve aynı anda en fazla 2 göz açık olsun.
  2. Tüple işiniz bittiğinde ocaktan değil, direkt olarak tüp üzerinden kapatmalısınız.
  3. Tüp az kaldığında sallamak, faydanıza olacaktır. Çünkü kullanılamayan gazlar bu yöntemle hareket etmektedir. 
  4. Tüp tesisatını kontrol ettirin, boru eskimişse tekrardan yaptırın.

İpragaz Şişman Tüp Fiyatı

Halk arasında şişman tüp olarak bilinen İpragaz'ın 12 kilogramlık olan ev tüpünün fiyatı en çok araştırılan tüp türü olarak dikkat çekiyor. Doğal gaz kullanımının oldukça yaygınlaştığı günümüzde, hala tüp kullanan milyonlarca kişi bulunmaktadır. Çoğu bölgede doğal gaz altyapısının bulunmaması sebebiyle tüp kullanılırken, çoğu bölgede de doğal gazın daha maliyetli olduğu düşünüldüğünden dolayı tüp tercih edilmektedir. Peki İpragaz şişman tüp fiyatı ne kadardır? Yazının başında verdiğimiz İpragaz tüp fiyatları tablosuna göre İpragaz şişman tüp olarak ön plana çıkan 12 kilogram ağırlığa sahip söz konusu tüp Ankara için 117.5 TL, İstanbul için 124.5 TL, İzmir için 118.5 TL, Antalya için 121 TL, Adana için 116.5 TL, Mersin için 114 TL, Balıkesir için 118.5 TL'dir. Şehirlerin bulunduğu bölgelerde fiyatlar hemen hemen aynıdır.

İpragaz tüp fiyatları konusunda İpragaz şişman tüp fiyatını merak edenler; hem yazının başında verdiğimiz tablodan, hem de bu başlık altında bahsettiğimiz fiyatlardan İpragaz tüp fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olabilir.

Tüp Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüp, oldukça riskli bir malzemedir. Öyle k herhangi bir patlama durumunda direkt olarak bomba etkisi göstererek can ve mal kaybına yol açabilir. Bu sebpten dolayı tüp kullanırken dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Peki bunlar nelerdir?

  • Tüpün dedantörüne asla müdahalede bulunulmaması gerekir. Bunun yanı sıra; yağmur, toz, yağ gibi hiçbir maddeyle temas etmemesi bu sebepten dolayı kapalı alanda muhafaza edilmesi gerekmektedir.
  • Gaz yakmakta olan cihazın yakınlarında hiçbir şekilde alev alacak perde, kağıt, kumaş, sıvı yakıt gibi maddeler bulunmamalıdır. Aksi takdirde çıkabilecek olası kıvılcımda gaz yoluna girecek olan ateş tüpü patlatabilir.
  • Biten tüplerin, kullanılan tüplerden uzak tutulması gerekiyor. Bunun yanı sıra merdiven altı veya boşluğu gibi hiçbir yere koyulmamalıdır.
  • Tüplerin cihazlara bağlanmasını sağlayan hortumların tamamında TS1846 standartlrına uygun bir şekilde üretim yapılmış olması gerekir. Hortumların gazdan etkilenmeme özelliğine sahip olması gerekiyor. Bunun yanı sıra tüpten cihaza uzanan hortum bağlantısının mümkün olduğu kadar kısa olması gerekiyor. Özellikle 1.5 metreden uzun kablo kullanmak büyük tehlike yaratmaktadır.
  • Eskimiş olan, çatlayan, yumuşayan ya da sertleşmiş olan; 3 yıldan fazla kullanım süresi bulunan hortumların artık değiştirme zamanı gelmiş demektir.

Tüp Montajı Nasıl Yapılır?

Sıvılaştırılmış Petrol Gazları olarak bilinen LPG, mutfak, piknik ve diğer tüm tüpgazlarda kullanılan gazın türü olarak öne çıkmaktadır. Tüplerin montajı, çıkarılan yasayla birlikte sadece yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. 2 kilogram ve üzeri alacağını tüplerde montaj yetkili kişi tarafından yapılır.

2 kg veya daha üstünde olan tüplerin elden satışı yasaktır. Bu tüplerin eve teslim edilmesi ve teslim eden yetkili tarafından montajının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sebepten dolayı merdiven altı tüp satan yerlerden tüp alarak montajlamaya çalışmayınız. Bunun sonuçları felaket olabilir.

İpragaz tüp fiyatları, İpragaz tüp bayileri, tüp montajı, tüp tasarrufu ve bu konuda dikkat edilmesi gerekenler sırasıyla bu şekilde öne çıkıyor. İpragaz tüp fiyatları 2021 yılında kaçırılmayacak fırsatlarla birlikte geliyor. Eğer tüp alacaksanız İpragaz tüpe yönelmenizi öneriyoruz.